Svit Molodi ( Експериментальна школа «Світ Молоді» )

В Україні стартувала додаткова імунізація проти поліомієліту

В Україні стартувала додаткова імунізація проти поліомієліту – Новини – Експериментальна  школа «Світ Молоді»

21 жовтня 2015 року одночасно всією Україною стартувала додаткова трьохтурова імунізація проти поліомієліту. Додаткова вакцинація відбувається лише в медичних закладах, де є стаціонарні або мобільні вакцинальні кабінети.
Щоб подолати поліомієліт, усі діти віком від 2 місяців до 6 років у двох турах мають бути вакциновані від поліомієліту оральною поліовакциною (ОПВ). У третьому турі вакцинуватимуться діти від 2 місяців до 10 років.
Діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) та в подальшому не менше ніж через 2 тижні – щеплення живою, оральною вакциною (ОПВ) у рамках додаткової імунізації.
Тривалість першого раунду вакцинації ОПВ становить 3 тижні, починаючи від 20 жовтня 2015 року, наступних раундів вакцинації (другого та третього) – 2 тижні. Інтервал між раундами вакцинації ОПВ становить один місяць (30 діб). Відрахування інтервалу між раундами відбувається від останнього дня попереднього раунду вакцинації ОПВ.
Заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець зазначив, що поліомієліт надзвичайно часто викликає пожиттєвий параліч (у 1 з 200 випадків хвороби) і навіть може призвести до загибелі дитини. Способів лікування цього захворювання не існує. Тому вакцинація є єдиним ефективним шляхом захистити дітей. «Усвідомлюючи ці факти, ми прийняли рішення вакцинувати сьогодні свою власну дитину – так само, як ми закликаємо це зробити усіх інших українських батьків. Нещеплені діти ризикують найбільше», – додав І. Перегінець.

Федір Лапій, головний дитячий імунолог м. Києва, додав, що вакцинація проходить у кожній дитячій поліклініці, і закликав усіх батьків привести своїх діток і вакцинувати від поліомієліту безпечною та ефективною вакциною, яка вже доставлена у всі області України. «Вакцина ОПВ має підтверджений профіль якості, безпечності та ефективності. ОПВ вакцина захищає від інфікування поліовірусами будь-якого типу, зупиняє передачу вакциноспорідненого поліовірусу в популяції», – зазначив Федір Лапій.

Прес-служба МОЗ України

 

У этой новости нет фотографий

У этой новости нет видео

Популярные новости