Svit Molodi ( Експериментальна школа «Світ Молоді» )

У школах вчитимуть боротися зі змінами клімату

У школах вчитимуть боротися зі змінами клімату – Новини – Експериментальна  школа «Світ Молоді»

Вчителі та громадські активісти об’єднуються, щоб навчати дітей зміні клімату та збереженню довкілля. Вперше в Україні пройшов спільний форум освітян та громадськості «Кліматична освіта 2016» в рамках міжнародного проекту Climate Forum East II.

Понад 100 вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів університетів та громадських активістів приїхали до Києва з усієї України, щоб з 10 по 12 серпня обговорити, як найкраще навчати дітей проблемі глобальної зміни клімату.

«Ми та наші діти є першими поколіннями, хто відчуває на собі зміну клімату. Але, водночас, ми – останні, хто може щось зробити, аби зупинити цей процес і адаптуватися», - зазначила Надія Артем’єва, координаторка проекту Climate Forum East II в Україні.

Дітей та студентів навчатимуть розумінню проблем, пов’язаних зі зміною клімату, та протидії ним. Навчання відбуватиметься в інтерактивній формі, за допомогою формальних та неформальних методів. Для цього на Форумі було презентовано збірник ігор з теми зміни клімату «Граючи, змінимо світ».

«Глобальна зміна клімату – це, напевне, найбільший виклик для людства за часів його існування. Це проблема, яку вже відчуває наше покоління і з наслідками якої доведеться жити поколінням наступним. Посібник допоможе розповісти про зміну клімату у цікавій інтерактивній формі молоді різного віку; за допомогою гри і власної уяви розібратись в процесах зміни клімату, їх причинах та наслідках»,- пояснює Катерина Мірошніченко, одна з організаторок Форуму та співавторка посібника.

«Це реально працюючі ігри, які я буду використовувати на своїх заняттях», – ділиться враженнями учасниця тренінгу, освітянка Оксана Турок.

Міністерство освіти також приділило увагу Форуму: «Шкільна освіта є ключовою компонентою інформування громадськості з питань, пов’язаних зі зміною клімату, адже навчальні заклади є найбільш великою та добре організованою аудиторією», - підкреслила Наталія Бєскова, заступниця директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Водночас, такі інновації в освіті рухають самі вчителі – а програми Міносвіти намагаються сприяти цьому. Повна інтеграція екологічного навчання у формальну освіту поки лишається великою метою.

Організатори планують зробити Форум «Кліматична освіта» щорічним. Він має стати майданчиком для обміну досвідом між освітянами та представниками громадських організацій. Учасники побачать вже реалізовані кліматично-освітні проекти й отримають джерело натхнення для створення нових.

Захід проводився в рамках проекту Climate Forum East II за фінансової підтримки Європейської Комісії, Австрійської Агенції з Розвитку та Австрійського Червоного Хреста, за підтримки Національного екологічного центру України.

Організатори Форуму: громадська організація «Колегія екологічної освіти «Світ Освіт» та громадська організація «Український екологічний клуб “Зелена Хвиля”».

Популярные новости