Svit Molodi ( Експериментальна школа «Світ Молоді» )

Спільношкола - новий формат освіти

Спільношкола - новий формат  освіти – Новини – Експериментальна  школа «Світ Молоді»

Непросто буде знати у наш час батьків, які були б повністю задоволені якістю української шкільної освіти, змін на краще так чи інакше хочуть усі. Але поки одні вдовольняються роздратованими публікаціями у мережі Фейсбук, інші вирішили самі запропонувати альтернативу традиційній школі.

У Києві почала роботу Спільношкола - соціальний проект Громадської організації “Новий формат освіти”, покликаний підтримати права батьків на свободу вибору в освіті.
Лише одна цікава деталь – на території школи є ще й стайня для Лісової Фіалки і Зайчика: тут живуть кінь і поні.


Що ж таке Спільношкола?

«Чим відрізняється Спільношкола від звичайної школи? Ми вчимо, як жити, як бути, як діяти, як сприймати світ в цілому, замість того, щоб розказувати, як називаються предмети, розкладати процеси та явища на окремих поличках гіпотетичного знання», - розповідають організатори.

Хто ми? Дружня команда фахівців в галузі управління освітніми проектами, педагогів, вихователів та психологів. Загальне керівництво проектом, фінансові та організаційні питання - Кислинська Анастасія.
Філософія, зміст, технології та в цілому організація навчання, питання з педагогіки та психології - Малініна Лоліта.

Для кого? Для дітей 6-9 років (вік початкової школи). У перший навчальний рік - з 1 жовтня 2015 по 1 серпня 2016 - проект працюватиме у будні. Кількість місць у групі - не більше 14-16 осіб щодня.
Загалом товариство Спільношколи складатиме на цей навчальний рік 30 вихованців, а саме:
10 місць - 1 відвідування на тиждень;
5-7 місць - 2 відвідування на тиждень;
5-7 місць - 3 відвідування на тиждень;
5-7 місць - відвідування щодня.

Чи можна батькам бути присутнім під час навчання?
За бажання батьки завжди можуть відвідати заняття або бути присутнім під час будь-якого іншого виду діяльності у Спільношколі. Ми також не заперечуємо, якщо замість Вас прийде бабуся чи няня. Але будьте готові до активної участі в у навчальному процесі на рівні з іншими.

Чи будуть у вас канікули?
У період з 1 жовтня 2015 року до 1 серпня 2016 року ми не плануємо інших вихідних днів, окрім суботи та неділі. Але зміна діяльності з навчальної на дозвільну можлива під час свят.

Якою буде програма навчання?
Програма, або загальновживане у світі – curriculum - у нас буде ґрунтуватись на засадах персоналізації (особистісно орієнтованого підходу у навчанні).

Як учень буде встигати за програмою, якщо, наприклад, відвідує школу не щодня, а двічі на тиждень?
В умовах персоналізованого навчання цього часу достатньо для засвоєння державної програми і основ додаткових освітніх курсів. Інший час діти використовують на поглиблення знань, розширення практичного досвіду, вдосконалення навичок та умінь згідно з індивідуальними уподобаннями та здібностями.

Чи маєте ви ліцензію?
Ми не надаємо послуги. ГО “Новий формат освіти”, здійснюючи свої статутні завдання, сприяє розвитку нових форматів освіти для реалізації свободи вибору в освіті.

Після прийняття нового рамкового закону “Про освіту” по реалізації Концепції з реформування системи освіти, що планується в цьому році, ми знайдемо можливості для більш широкої реалізації відповідальної свободи для батьків та розвитку різних форм освіти для всіх форм власності.

Поки що учні оформлюються в школу-партнер екстернами.

Чи буде рівень знань дитини буде відповідати передбаченому держстандартом, якщо батьки захочуть перевести дитину до звичайної школи?

Ми гарантуємо, що програма початкової школи буде засвоєна з високою якістю і, швидше за все, раніше, ніж у визначені державними навчальними стандартами строки. Але обов’язкова програма початкової школи - це тільки частина освітнього процесу.
Необхідні компетенції, такі якості, як загальна культура, людяність, володіння собою, розуміння інших та вміння з ними працювати, продуктивна діяльність (замість споживання знань, ресурсів та інше) та багато іншого, чому школа не тільки не дає розвинутися у дитини, а зазвичай, губить - ми розвиваємо. Якщо негативний вплив вже мав місце, ми прищеплюємо та відновлюємо природню допитливість та відкритість дитячої душі до творчості.

Як може бути вирішене питання з офіційною атестацією в системі початкової освіти, якщо у вас немає ліцензії?
Згідно з чинним нормативним положенням в період з 1 жовтня до 1 березня кожного навчального року батьки мають право оформити дитину на навчання за екстерном у школу, яка визначена для цього.

Спільношкола бере на себе організацію процесу пошуку, переговорів та домовленостей щодо влаштування групи наших вихованців у комунальну школу або будь-яку іншу, що має ліцензію. А також супроводжуватиме процес засвоєння державної програми для початкової школи відповідного класу, підготовки та складання підсумкових робіт згідно з вимогами для успішної атестації та переведення у наступний клас.

Скільки це коштує?
На 1 листопада 2015 року сума внесків становить:
1 раз на тиждень - 1850 грн. за місяць
2 рази на тиждень - 3250 грн. за місяць
3 рази на тиждень - 4600 грн. за місяць
5 разів на тиждень - 6900 грн. за місяць
Вартість включає харчування тричі на день та перебування у проекті з 9-00 до 18-00.
У разі зміни курсу долара до гривні більше ніж на 10% суми внесків перераховуються за діючим курсом. Розрахунок виконано по курсу 23 грн.

Одноразовий внесок на період участі в проекті дорівнює сумі внеску за місяць відповідно до обраного варіанту абонемента.

Чи передбачається у вашій школі навчання “зірочок на землі”?
До товариства вихованців ми зможемо долучити 3-6 дітей з особливими потребами в навчанні. Умови перебування таких учнів у школі, а також їх участь у навчальному процесі визначатимуться індивідуально задля гармонійної взаємодії з іншими учасниками Спільношколи.

Чи задовільняються особливі потреби учнів?
Якщо в учня існують особливі потреби фізичного характеру, просимо попереджати про це організаторів проекту. Кожен індивідуальний випадок може потребувати додаткових витрат, тому можливий додатковий внесок на забезпечення індивідуальних вимог.

Які плани у Спільношколи на майбутнє?
У 2015 році ми почали “вирощувати” велику школу із першокласників. Школа в такому невеликому розмірі вже розпочала роботу в інноваційному форматі. Для подальшої реалізації потрібно проектування та будівництво на “чистій” ділянці інноваційної будівлі з прилеглою інфраструктурою, теплицями для власної городини та садком.
Концепція буде не просто створена на рівні ідеї, а й крок за кроком, відпрацьована спершу в невеликому форматі і поступово розвинута у великий проект, потім у будівництво і через 3 роки - Спільношкола, яка зараз росте, переїде.
Шукаємо партнерів-однодумців для реалізації великого будівництва.

Світ Молоді бажає Спільношколі успіхів, а її вихованцям – цікавого процесу пізнання себе і світу!

 

У этой новости нет фотографий

У этой новости нет видео

Популярные новости