Svit Molodi ( Експериментальна школа «Світ Молоді» )

Підсумки роботи міжнародного форуму "Інноватика в сучасній освіті"

Підсумки роботи міжнародного форуму "Інноватика в сучасній освіті" – Новини – Експериментальна  школа «Світ Молоді»

25-27 жовтня 2016 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся Восьмий міжнародний форум «Інноватика в сучасній освіті» та Четверта міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu».

Організатор: Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

В урочистому відкритті взяли участь і привітали учасників і гостей виставки Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, директор Компанії «Виставковий Світ» Світлана Рудько та виконавчий директор освітянських заходів Компанії «Виставковий Світ» Віталій Сокол.

Цьогоріч у роботі виставок взяли участь 563 учасники з 24 регіонів України, Канади, США, Великобританії, Польщі, Чехії, Словенії, Франції, Болгарії, Греції та інших країн. Зокрема,

98 – університетів, академій, інститутів, коледжів, технікумів, наукових установ;

18 – закордонних навчальних закладів і міжнародних освітніх агенцій;

360 – загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, дошкільних і позашкільних навчальних закладів, обласних і міських органів управління освітою;

55 – професійно-технічних навчальних закладів, науково-методичних центрів професійно-технічної освіти;

32 – виробники та постачальники засобів навчання, проектів, сучасних програм і рішень для галузі освіти, фонди, видавництва, освітні портали.

Представники 98 вищих навчальних закладів і наукових установ України презентували інновації з підвищення якості освіти, досвід міжнародної співпраці в реалізації спільних освітніх проектів, надання якісних освітніх послуг, підготовку до ЗНО, умови вступу в 2017 році, другу вищу освіту, післядипломну освіту, перспективи навчання на англомовних проектах, методичні доробки, науково-методичний супровід упровадження інновацій, навчальну літературу, досягнення науково-педагогічних працівників і студентів, розширення міжнародного наукового й академічного співробітництва.

Навчання за кордоном представили 18 закордонних навчальних закладів і міжнародних освітніх агенцій, які надали актуальну інформацію щодо вимог до навчання та умов зарахування, подачі документів, підготовчих курсів, вступу до бакалаврських, магістерських і аспірантських програм, пропозиції грантів і стипендій, програм МВА, комбінованих програм, академічних обмінів, міжнародних стажувань, спільних наукових досліджень, перспектив працевлаштування, мовних курсів, канікулярних програм.

Під час форуму 360 загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, дошкільних і позашкільних навчальних закладів, обласних і міських органів управління освітою репрезентували досвід щодо створення освітньо-виховної траєкторії нової української школи, практичні напрацювання у напрямі партнерства школи з родиною та громадою, забезпечення професійного зростання педагогів у системі педагогічної освіти, інноваційні підходи до навчання англійської мови в контексті розбудови нової української школи, впровадження STEM і медіаосвіти в практику роботи навчальних закладів, сучасні психолого-педагогічні технології інклюзивної освіти та актуальні демонстраційні матеріали.

Важливі проблеми професійної освіти, зокрема, запровадження інноваційних технологій навчання, підготовка конкурентоспроможного фахівця інноваційного типу, реалізація соціального партнерства, розвиток інформаційної компетентності педагогів, стан та перспективи розвитку інформаційного освітнього середовища представили та обговорили 55 професійно-технічних навчальних закладів і науково-методичних центрів професійно-технічної освіти.

32 виробники та постачальники засобів навчання, сучасних програм і рішень для галузі освіти знайомили та демонстрували засоби навчання, шкільне демонстраційне та лабораторне обладнання, нові навчальні посібники та відео-уроки нового формату, методики, інноваційні технології, індивідуальні програми для перепідготовки та підвищення кваліфікації, впровадження у навчальний процес елементів дистанційного навчання з метою покращення якості навчання в закладах освіти.

У межах форуму для учасників відбулися Національний виставковий конкурс «Видатні наукові та науково-практичні досягнення в освіті» та конкурси з 9 тематичних номінацій. На конкурси подано 387 робіт. Експертну оцінку якості робіт проводили науковці Національної академії педагогічних наук України, Наукової ради НАПН України з інформатизації освіти і науки, державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.

Роботу форуму супроводжувала насичена змістовна тематична програма, зокрема, 57 конференцій, презентацій, семінарів, круглих столів, майстер-класів, дискусійних панелей, воркшопів, відкритих уроків за участю керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, практичних працівників галузі освіти та представників закордонних навчальних закладів, агенцій, міжнародних представництв, а також випускників, учнів, батьків і широкої громадськості. Непересічною подією форуму стала презентація «Національної доповіді про стан і перспективи розвитку освіти в Україні», в якій взяли участь президент НАПН України Василь Кремень та керівники наукових установ НАПН України. Заходи відвідало понад 2700 осіб.

Упродовж трьох днів виставку відвідало понад 11 тисяч бажаючих ознайомитись із досягненнями вітчизняних і закордонних закладів, інноваційними освітніми програмами та рішеннями для навчання. Абітурієнти та їхні батьки, які завітали на міжнародний форум, отримали вичерпну інформацію від представників навчальних закладів про програми та умови навчання, співпрацю з закордонними закладами освіти, широкі можливості навчання студентів за програмою подвійного диплому, а також ознайомились із умовами вступу в 2017 році. Виставковий форум - ефективна форма науково-практичного обміну між освітянами, представлення своїх досягнень, а також для обговорення та спілкування між колегами з різних навчальних закладів щодо педагогічних і інноваційних досягнень в галузі освіти, аспектів упровадження сучасних технологій і методик у навчальний процес.

Міжнародна освітня виставка - наймасштабніший професійний захід в освітньому середовищі нашої країни, спрямований на презентацію, обмін досвідом, узагальнення та поширення інноваційних досягнень, набутих у практичній діяльності навчальних закладів, використання міжнародних освітніх новацій, ознайомлення з засобами навчання, проектами та програмами.