Svit Molodi ( Експериментальна школа «Світ Молоді» )

Дитячі серця - чисті джерела

Дитячі серця - чисті джерела – Новини – Експериментальна  школа «Світ Молоді»

Природа і діти - найважливіші питання, від яких залежить доля сучасного світу. Вони потребують нашої турботи і любові. Чим уважніше ми будемо ставитися до них, тим світлішим стане майбутнє всього людства.

01.06.13 в день захисту дітей «СвітМолоді» побував в столичному Гідропарку на озері Берізка на фестивалі «Дитячі серця – чисті джерела».

За словами Голови Асоціації рибалок України Олександра Чистякова, фестиваль на цьому озері проходить вже 6 рік поспіль, і основна його мета - в черговий раз пригорнути увагу до дітей, які стикнулися з тяжким діагнозом рак та знаходяться на лікуванні в Онкоцентрі, подарувати цим дітям радість, свято, дати їм можливість відчути чудодійну лікувальну силу природи. Для багатьох поїздка на природу - перша в житті, а такий яскравий захід і поготів.

Також до фестивалю долучилися діти, чиї родини опинились у важких життєвих обставинах та діти з багатодітних родин.

Недбале ставлення до природи здатне стати фактором катаклізмів, а не надана вчасно допомога тяжкохворій дитині може мати фатальні наслідки. У наш непростий час складно вирішити всі проблеми махом чарівної палички - багато що залежить тільки від нас.

«Досить говорити! Закатаємо рукави і зробимо!» - каже Дмитро Денисов, голова громадської організації «Європейське суспільство». – «Це наші діти, і ми за них відповідаємо».

 

Зараз розпочата і успішно реалізується програма «Відновлення київських водойм». В її рамках під час Фестивалю «Дитячі серця - чисті джерела» відбулася Акція зариблення столичного озера Берізка в Гідропарку. А найбільш зворушливим є те, що рибку з великою надією на здійснення найзаповітнішого бажання у воду озера випустили діти з непростою долею. Цього разу Асоціація рибалок України привезла більше тонни різнокольорового китайського коропа Кої.

«Короп Кої – унікальний, це єдина риба, яку прирівняли до домашніх тварин. Він розрізняє голос господаря, харчується з рук людини. Фактично всеїдний і невибагливий до умов утримання. Він може жити в акваріумі або в декоративному парковому ставку. Короп Кої визнаний довгожителем серед риб. У Китаї є Кої, якому 227 років. За забарвленням луски йому теж немає рівних. Відомо більше 70 комбінацій забарвлення Кої, але сертифіковані лише 18. Перед тим як потрапити у водойму, короп Кої проходить 6 селекційних відборів,» - розповів Володимир Ващенко, заступник голови Асоціації рибалок України.

Коли наповнили верейки коропом, було відчуття, що берег озера став світлішим від яскравого забарвлення риби.

«Сьогодні кожен із дітей зміг згадати своє найпотаємніше бажання "золотій рибці", випускаючи її в озеро,» - сказав голова Еко Громади Валентин Рак. - Хвора дитина - біль всієї країни. Допомога потрібна щодня. Такі заходи допомагають звернути увагу до цієї життєво важливої проблеми. Не залишайтеся байдужими! Віримо, що разом нам вдасться побудувати країну здорових і щасливих дітей!»

Так на позитиві і емоційному підйомі була здійснена безцінна допомога столичному озеру і зроблений не менш важливий внесок у зцілення дитячих сердець, що б'ються в надії на Диво.

Краєзнавці Всеукраїнської екологічної Ліги в цікавій, ігровій формі провели Зелений урок, який розкрив дітям красу рідної природи. Еко-ігри викликали посмішки та дзвінкий сміх дітей. А це означає, що організатори домоглися поставленої мети і спілкування на природі принесло свої результати. Під керівництвом педагогів «Екологічної Варти» діти навчилися плести макраме в національному стилі. Все косички дівчат і зап'ястки хлопців загорілися українською символікою. Це додало ще більшої патріотичності розповідям про рідну природу.

Іхтіолог Наталія з Київрибоохорони Агентства рибного господарства України познайомила дітей з багатим водним світом вітчизняних водойм, розповіла про види риб і їхні звички. Мета Зеленого Уроку - закликати до бережного ставлення до природних багатств рідного краю.

Співробітники КП «Плесо» розповіли про столичні водойми і Правила безпеки на воді, що, безсумнівно, з настаням літа і відкриттям пляжного сезону дуже актуально. Під час заходу діти брали участь в захоплюючих конкурсах, в яких не було ні перше, ні останніх місць. Всі учасники отримали пам'ятні призи.

Діти із захопленням розглядали і пестили тварин невеликого зоопарку на березі озера: в'єтнамську свинку Нюшку і чубатих курей. Але улюбленцями стали кінь Орлик і віслючок Коля. Всі бажаючі змогли на них покататися. Орлик, немов відчуваючи важливість своєї місії, з ніжністю облизував дитячі долоньки.

Програма Фестивалю була дуже насиченою. Юні наїзниці з Кінного театру «Кураж» продемонстрували запаморочливі трюки в національному козацькому стилі. Від складних акробатичних елементів на повному скаку в їхньому виконанні перехоплювало подих!
Гончарі постаралися навчити дітей ліпити з глини посуд і цікаві фігурки.
Художники провели з дітьми майстер класи.
В захід взяв участь народний дитячий хор. Знайомі й улюблені пісні підспівували всі присутні.

На завершення Свята на природі всіх учасників чекала смачна, навариста, рибальська юшка (з риби, придбаної в магазині). Адже в водоймі Риба-Друг! Риба-їжа в магазині!

«Я сам батько, і тому з особливою увагою ставлюся до проблем дітей. Іноді, щоб допомогти їм, всього лише потрібно приділити трохи свого часу для спілкування і підтримки ... ми не повинні чекати від когось чогось, адже держава - це ми з вами. Завдяки таким необхідним ініціативам, ми зможемо значно більше допомогти нашим маленьким друзям. Потрібно робити максимум того, що ми можемо! - сказав голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков - Такі реабілітаційні заходи несуть глибокий соціальний характер. А сьогодні в цей непростий для нашої країни час, на жаль, багато дітей залишилися «сам на сам» зі своїми проблемами. Простягни руку допомоги - адже це так просто!»
І Фестиваль «Дитячі серця - чисті джерела» це продемонстрував! Щастя, любові, тисячу разів ЗДОРОВ'Я всім дітям країни!

Організатори заходу: Національна екологічна Рада України; Всеукраїнська екологічна Ліга; Асоціація рибалок України;
Міжнародний благодійний фонд «Україна. Воля. Життя»; БФО «Соціальне партнерство»; «СвітМолоді»; Громадська рада при КМДА; ГО «Еко громада»; НВО «Зелена Аптека»; Кіеврибоохрана; КП «Плесо

Популярные новости