Svit Molodi ( Експериментальна школа «Світ Молоді» )

4 поради, як правильно споживати інформацію з інтернету

4 поради, як правильно споживати інформацію з інтернету – Новини – Експериментальна  школа «Світ Молоді»

Що відрізняє спортсмена від  геймера, обтяженого зайвою вагою? Ви здивуєтеся, але відмінності - в зовсім незначних, здавалося б, деталях. Шлях до ожиріння такий же довгий і наполегливий, як і до хорошої спортивної форми. Ні те, ні інше не приходить відразу. Навпаки, кінцевий результат складається зі звичок: звички проведення часу - щоденного вибору: піти в зал або до ранку гратися в онлайн-гру? І звичок щодо харчування:приготувати протеїновий сніданок або перекусити чіпсами з колою? За один день не стати ані спортсменом, ані товстуном, але в довгостроковій перспективі те, що ви робили з дня на день, визначає, ким ви є зараз - атлетом чи геймером з проблемою зайвої ваги.

А що відрізняє людину, здатну щось створювати, мислити і приймати правильні рішення від людини, яка може тільки споживати, когось обговорювати в інтернеті і не здатну ухвалювати більш-менш серйозні рішення? Виявляється, різниця така ж незначна і також визначається звичками проведення часу. В рамках одного конкретного «сьогодні» не так важливо, читаєте ви книгу чи зависаєте у VK, але на тривалому відрізку часу сума цих «сьогодні» визначить, яким життям ви живете - осмисленим чи безглуздим.

Якість інформації, яку ми щодня споживаємо, впливає на здатність нашого мозку функціонувати так само ж, як харчування впливає на здатність функціонування нашого організму в цілому. Постійне харчування фастфудом призведе до ожиріння і прищів, а споживання неякісної інформації призведе до аналогічних наслідків для свідомості і здатності ясно мислити.
Проблема особливо актуальна зараз, коли кількість інформації, яка нас оточує,  зросла завдяки технологіям і нашому постійному підключенні до мережі. Якщо раніше для того, щоб перестати засмічувати собі голову і почати вбирати щось цінне, досить було вимкнути телевізор і піти в бібліотеку, то тепер, в епоху Інтернету, все складніше.

Для людини, що прокидається, засинає і живе зі смартфоном в руках, навик фільтрації інформації і здатність споживати її не хаотично, а усвідомлено, так само необхідний, як і здорове харчування для тіла.

Як і у випадку з харчуванням, наш щоденний вибір джерел інформації визначає, наскільки добре наш мозок працює сьогодні, і ким ми станемо завтра. Для того, щоб щоденний контакт із зовнішнім світом приносив нам більше користі і менше демотивував, досить дотримуватися наступних простих рекомендацій.


Прибираємо все непотрібне

Як сказав відомий фінансист Уоррен Баффет, різниця між успішною і дуже успішною людиною полягає в тому, що дуже успішна людина говорить «ні» майже всім пропозиціям, що надходять ззовні. У контексті споживання інформації в Інтернеті, цей принцип актуальний як ніколи.

Суть соціальних мереж, новинних сайтів, форумів і інших інформаційних ресурсів полягає не в тому, щоб зробити нас розумнішими, продуктивніше або успішнішими, а в тому, щоб продовжити тривалість нашого контакту з ними. Вони на цьому, зрештою, заробляють, тому всіляко прагнуть змусити нас споживати якомога більше контенту, який нам не потрібен.

Давайте визнаємо, що ми схильні до бездумного і безцільного споживання інформації в Інтернеті, створюючи таким чином благодатний грунт для прокрастинації.
Причина полягає в тому, що процес серфінгу, найчастіше має безконтрольний характер. З іншого боку, усвідомлений і проактивний контакт з мережею передбачає наявність конкретних цілей - пошук конкретної інформації, придбання потрібних контактів, просування свого продукту, демонстрація своїх ідей, творчих досягнень тощо. Це робить нас більш сфокусованими і істотно спрощує завдання не змарнувати час на непотрібний контент.

Таким чином, перший крок до того, щоб почати отримувати більше користі з часу, проведеного в мережі - більш усвідомлена фільтрація контенту, який ми споживаємо.


Позбавляємося від залежності

Кожному з нас варто поставити перед собою запитанням: чи немає у мене залежності від соціальних мереж? Дуже ймовірно, що вона є, і варто почати з того, щоб від неї позбутися. Не дозволяти собі заходити в мережу «просто так» - лише «у справах».
Щоб розуміти, чому говорити "ні" в процесі споживання інформації, необхідно чітко розуміти, чому говорити «так».

Перш за все потрібно визначити категорії цікавої вам інформації, щоб фільтрація контенту набула системного характеру.
Щойно ви систематизуєте, що вам цікаво в соціальній мережі, зможете визначити, на які сайти, пабліки і акаунти варто звертати увагу, а які можна спокійно ігнорувати. Відпишіться від тих блогів, які не вписуються в категорії, які дійсно важливі для вас. Аналогічно з друзями в Facebook, VK і Twitter - людей, яких немає сенсу читати, але не можна видалити з друзів, завжди можна «заглушити».


Ретельно вибираємо джерела контенту

Фільтрувати контент в соціалках найскладніше, тому що істотну частку новин в стрічці генерують живі люди. А живим людям, як відомо, рідко буває цікаво обмежувати свої пости однією конкретною цікавою для васм категорією. У цьому випадку варто дотримуватися простого принципу: якщо більше половини постів, які публікує людина, цікаві і хоча б інколи відповідають вашим категоріям - чудово. Якщо більше половини постів не відповідає вашим інтересам, можна сміливо «виключати» людини з стрічки. Не бійтеся, нічого важливого ви не пропустите. Це означає, що з чистою совістю ви можете прибрати зі своєї стрічки в Facebook, Twitter і VK більшість своїх друзів, зовсім нічого при цьому не втративши. У стрічці залишаться тільки люди, які пишуть те, що вам дійсно цікаво, корисно і приємно читати. Тобто люди, які привносять якусь інформаційну цінність в вашу стрічку новин.


Власне, фільтрація інформації повинна здійснюватися не за принципом «чому б і ні», а за зворотним принципом: «чому так?». Буде ідеально, якщо читаючи щось, ви будете чітко усвідомлювати, навіщо вам потрібна ця інформація.

Как правильно оценивать информацию

Дотримуємося інформаційної гігієни

Буде ідеально, якщо ви зможете себе змусити не споживають інформацію з Інтернету в перші дві години після пробудження і за дві години до сну. До речі, коментарі в практично будь-якому російськомовному блозі в 99,9% випадків можна не читати зовсім - це особливий жанр, який швидше «забруднює» інформаційний фон.

І пам'ятайте головне: інформація - допоміжний інструмент для досягнення ваших цілей, тому день потрібно починати не з читання новин, а з вирішення завдань. Постарайтеся відкривати соціалки не раніше, аніж впораєтеся з важливими справами, запланованими на сьогодні.

У этой новости нет фотографий

У этой новости нет видео

Популярные новости